Dieta na rozstanie

Nie znalazłam ostatnio w sklepie siemienia lnianego, sprzedawca wyjaśnił, że to przez diety. Panie przygotowują się do sezonu bikini.  

dr Beata Wróbel: Przeraża mnie, że dieta stała się akcesorium modowym, jak nowe klapki na plażę. Idzie lato, więc trzeba się odchudzać, by dobrze wyglądać w kostiumie kąpielowym. 

Aneta Borowiec: Czemu zaraz przeraża?

Bo dlaczego tyle kobiet myśli, że musi coś zmienić, by czuć się ze sobą dobrze? Że mają czegoś za dużo lub za mało.

Koncentrujemy się na ciele – odchudzamy, smarujemy, rzeźbimy, wpadamy w obsesję: 15 minut kardio, koktail 7 kalorii i ciągłe ważenie się. Gdzie tu przyjemność? Gdzie tu radość? Aż strach myśleć jak wygląda seks takich kobiet

Jak? 

Podczas seksu trzeba odpuścić kontrolę, skupić się na przyjemności. Poddać się temu, co widzisz i co czujesz – widoku nagiej skóry, zapachu drugiej osoby, drżeniu, gdy się dotykacie. Albo płyniesz z falą, albo mierzysz jej wysokość. Myślenie i kontrolowanie musisz wysyłasz w podróż międzygalaktyczną. Jest tylko tu i teraz.  Inaczej seks będzie tylko pocieraniem z penetracją, a to żadna przyjemność. Nic dziwnego, że tyle kobiet nie lubi seksu. 

Ewa Chodakowska mówi, że nazywają ją „matką rozwodów”, bo kobiety ćwiczą, chudną i rozstają z mężami. 

Jak źle się czujesz w swoim związku, to na pewno nie chodzi o 10 czy 15 kg nadwagi. Z tego może wynikać twoja zaniżona samoocena i dyskomfort, ale to nie jest istotą problemu. Kobiety odchudzając się zmieniają coś, co im przeszkadza, a często to coś, czego ich mężczyźni nawet nie chcą zmieniać. Trzeba się dowiedzieć co nie działa w związku i pracować na zmianą, ale prościej wyćwiczyć pięciopak, niż rozwiązać prawdziwy problem, bo to wymaga szczerej rozmowy.

Można z nową figurą zacząć życie od początku.

Tak samo myślą ci mężczyźni z kryzysem wieku średniego, którzy zostawiają żony po 20. czy 30. latach razem, i zaczynają nowe życie z asystentkami zaraz po studiach. Mam całe tłumy takich pacjentów i szybko widać, że w nowym związku pojawiają się te same problemy, przed którymi uciekli. I to pojawiają się dużo szybciej, bo po 2 czy 4 latach. Nie da się uciec przed sobą. 

Tak samo z odchudzaniem się. Pod nową figurą jesteś wciąż sobą. Parę kilogramów mniej podbudowało lekko twoją pewność siebie – ale to działanie na chwilę, bo co to za pewność siebie, którą budujesz na tym, jak wyglądasz? Chemia miłości przestanie działać i po 2 czy 4 latach będziesz w tym samym miejscu, ale z inną obrączką na palcu.